Stupnice tvrdosti

Tvrdost penisu si muži mezi sebou obvykle nesrovnávají a pokud ano, tak se spíš jeden druhého snaží trumfovat a předvést, jaký je kdo borec. Pod pojmem tvrdost erekce si pak je možné představit leccos. Jsou případy, kdy muž celý život trpí komplexem nedostatečně tvrdé erekce jen proto, že tak usuzuje podle nadsazených informací, které zaslechl v dětství. Někdo se naopak snaží spokojit s erekcí, která by pevnější opravdu být mohla a léčba by jemu i partnerce přinesla větší potěšení z intimního života.

Pro zlepšení orientace se používá stupnice kvality erekce:

Stupeň 4: Penis je úplně tvrdý a rigidní. Kýžený stav erekce těší každého muže i jeho protějšek. Zvláště, pokud je možné se na tuto erekci spolehnout. I úplní nepřátelé zeleniny tvrdost okurky či mrkve vítají.

Stupeň 3: Penis je dostatečně pevný pro průnik, avšak není úplně tvrdý. Stupeň ztopoření umožňuje pohlavní styk, ale pro mnoho párů není tato pevnost ideální. Důležitá je otázka, zda erekci je možné udržet i po zavedení penisu do pochvy.

Stupeň 2: Penis je pevný, avšak ne dostatečně pro průnik Muž cítí vzrušení, ale penis se chová jinak. Proniknout do vaginy není možné. S postupujícím vzrušením někdy erekce "přitvrdí" někdy se naopak zcela ztrácí. Důležité je si uvědomit, nakolik vyjimečná nebo naopak běžná tato situace je. Pokud se to stalo poprvé a ještě k tomu při pokusu milovat se ve výtahu, či v šatně na návštěvě u tchyně, není důvod se znepokojovat. Pokud se tento stav tvrdosti, který by se dal přirovnat k banánu (oloupanému) opakuje, je na místě velmi rychle sebrat odvahu a situaci řešit s lékařem.

Stupeň 1: Penis je větší (než obvykle), ale není pevný. Stav, který by se dal přirovnat k želé. Je u Vás způsoben pouze momentální indispozicí po nemírném požití alkoholu? Pokud si upřímně odpovíte, že nikoli, anebo naopak pijete tolik, abyste se na alkohol mohl vymluvit, je návštěva lékaře velmi potřebná.© Bílý Medvěd Public Relations