Mapa sexu

mapa

ZE ŽIVOTA LIDÍ AMERIKA

Z Peru pochází patrně nejstarší erotické výtvarné umění světa. Zvlášť vyvedené měli nádoby na pití - svrchu byly uzavřené a kdo chtěl hasit žízeň, nezbývalo mu nic jiného než pít z penisu, resp. z pochvy v případě ženské variace tohoto nádobí.

Milování eskymáků je mimořádně tiché, ostatní obyvatelé iglů je stěží zaznamenají. Zima je vede k tomu, že se pro spojení nesvlékají, ale používají kopulační dírky v oblečení. Rty ani ústa nevnímají jako zónu pro erotiku, líbají se třením nosů o sebe. Orálnímu sexu neholdují.

Z průzkumu, který proběhl mezi kanadskými muži vyšlo najevo, že téměř polovina z nich alespoň jednou v životě předstírala vyvrcholení při sexu.

nahoru ASIE

Většinový názor v Číně je, že sex je negativní věc o které se nemluví. Tento názor vychází z původní představy, že sexuální abstinence pomáhá udržovat dobré zdraví a přináší dlouhověkost. Tyto názory berou rychle za své. O probíhající sexuální revoluci svědčí i to, že roce 1989 znalo předmanželský sex 15.5 % Číňanů, v roce 2004 už 70%

Celému světu známý průzkum mezi Japonci ve věku od 16 do 49 let ukázal důvod kriticky nízké porodnosti v zemi. Japonce totiž sex nijak neláká - pracují tolik, že na radovánky nemají čas. Dvacet procent dotázaných nemělo sex dokonce víc než rok. V kontrastu s tím jsou ovšem jiné japonské speciality jako např. automaty na nošené prádlo středoškolaček a jiné. Nejdivočejší sexuální fantazií celé třetiny Japonců je milování v narvaném vagónu metra.

To, že Thajsko je ráj sexuální turistiky je obecně známo. Novým trendem jsou zde nyní muži, kteří užívají ženské hormony, mají umělé poprsí, jenom pohlaví si kvůli vysokým nákladům na operaci nechávají mužské. Jsou vyhledávaným cílem evropských bisexuálů.

nahoru AUSTRÁLIE A OCEÁNIE

Pro Polynésii je charakteristická úplná sexuální svoboda. Už malým dětem je dovoleno veškeré sexuální zkoumání a mladí lidé jsou k hrátkám přímo vybízeni. Jediným omezením je zákaz příbuzenských vztahů. Pocit rodičovského selhání se dostavuje, když dospívající ratolest nedokazuje, že je v sexu dostatečně při chuti. Když dívka otěhotní ještě před svatbou zvýší tím svoji atraktivitu.

nahoru EVROPA

Podle výzkumu společnosti Durex jsou největšími milovníky v Evropě Maďaři, milují se prý 144krát ročně.

Češi v evropském žebříčku zaujímají čtvrté místo.

Předchůdce vibrátorů, první umělý pyj, dali ženám muži. Francouzští vojáci, kteří odcházeli do napoleonských válek si tak chtěli udržet věrnost svých manželek.

O orálních hrátkách, provozovaných patrně vždy, se začalo veřejně mluvit v souvislostí s oblastmi ve Francii, kde se obyvatelé obávali "přemnožení" natolik, že byli po několik let ochotni se vzdát klasické soulože a nezvyšovat tak počet obyvatel.

Celá čtvrtina Rusů přiznává, že se při řízení věnují sexuálním aktivitám.

ZE ŽIVOTA ZVÍŘAT AFRIKA

Šimpanzi bonobo se páří téměř neustále. Sex ve všech možných i nemožných podobách hraje v jejich společnosti hlavní roli. Například vzájemnou masturbaci a orální sex používají jako pozdrav. Stejným způsobem řeší i usmiřování. O nalezenou potravu se nepotřebují servat tak, jako příslušníci jiných druhů šimpanzů, ale z radosti se napřed oddají hromadnému sexu a pak se teprve v klidu najedí. Krom volného stylu, např. samec a samička volně zavěšeni na houpající se větvi, mají rádi i misionářskou polohu, při které se vzájemně dívají z očí do očí. Líbají se francouzským polibkem. Přibližně každý druhý styk mají s příslušníkem stejného pohlaví. Zvláště lesbické skupiny prý při akci piští rozkoší. Posuňky si dokáží předem sdělit, jak si sex představují a co při tom má kdo dělat. Ti, kdo by si chtěli rezervovat převtělení do tohoto druhu, by měli ještě vědět, že v tomto společenství dění určují party samiček a dokážou se proti samečkům účinně paktovat.

Lvi se během 4 denní říje páří průměrně každých 15 minut. Samice často samce k páření přímo vybízejí.

Nosorožci se páří více než hodinu. Celou tu dobu zůstává penis ve vagíně s odstupem několika minut dochází k jedné ejakulaci za druhou. Být tak velkým vzorem sexuální síly se nosorožcům ovšem nevyplácí - vyhynutí jim hrozí kvůli tomu, že se z jejich genitálií a rohů vyrábí prostředky pro povzbuzení erekce. Nikoli ovšem ty, které předepisují lékaři v Evropě.

Samečkové paviánů si partnerku musí získat něžnostmi a příjemným vystupováním. Ti, co to zkouší jinak, jsou tak tvrdě odmítáni, až se zdvořilosti naučí.

Samci slona jsou lákáni pachem samice v říji. Její feromony přilákají několik samců, ze kterých si vybírá otce pro svého potomka. Samec se slonice něžně dotýká, sleduje ji. Na další metě jí začne pokládat hlavu na tělo a nechá se od ní kolébat. Slon má penis nejen dlouhý neuvěřitelných 150 centimetrů, ale dokáže ho používat stejně šikovně jako chobot. Slonice se nespokojují s běžným nahoru dolů, ale dostává se jim i všemožných jiných pohybů penisu. I masturbaci a vzájemnou stimulaci mají jednodušší než jiná zvířata, používají obratně chobot.

nahoru AMERIKA

Jak to dělají dikobrazi aby se nepopíchali? Jednoduše - samice jsou schopné bodliny sklopit. Zajímavé je, že dikobrazi kopulují nejen během říje, ale téměř pořád, bez ohledu na období plodnosti samičky.

Netopýři nejen spí, ale i kopulují nohami zavěšeni, hlavou směrem k zemi. Aby byli aerodynamičtější a asi i lépe vypadali, zatahují v letu tito savci penis i varlata do břišní dutiny.

Pouto mezi samcem a samicí vlka vznikne během dlouhé doby námluv, celý rok před dosažením pohlavní zralosti. Jejich vazba je velmi silná, přetrvává celý život. Mláďata žijí s rodiči ve smečce, dokud nenaleznou partnera a neosamostatní se.

Ještěrka zelená má dva penisy. Vybírá si, který v akci použije i když se nabízí otázka, kdy v průběhu vývoje přijde na to, jak používat oba najednou.

nahoru ASIE

Panda velká je nádherný medvěd. Dvě třetiny dne se věnuje rozjímání při pojídání bambusu a ve zbývajícím čase odpočívá. Toto samotářské zvíře je v otázkách páření mimořádně líné. Pandám se nejen nechce páření zahájit, ale jsou schopné při něm i usnout. Panda velká je ohrožený živočich a zájem o zvýšení její chuti na sex je tak velký, že bylo dokonce natočeno speciální pandí porno.

O noční můře mužů - zvyklosti, jaké má po milostném aktu kudlanka nábožná není etické se rozepisovat ale pro otrlé přece jen pár podrobností - samice se i v době rozmnožování chová k samci jako ke kořisti. Přesto se samec o kopulaci opatrně pokouší. Několik hodin se zezadu přibližuje po kopulaci se snaží prchnout. Někdy to ale nestihne. Koordinační centrum pro kopulační pohyby leží převážně v posledním zadečkovém gangliu a tak se může páření úspěšně dokončit i v případě, kdy samice samce už od hlavy požírá.

Homosexuální delfíni si mohou vzájemně stimulovat genitálie vibrací zvukových vln. Mají svůj oblíbený tón, který jim je nejpříjemnější.

nahoru AUSTRÁLIE A OCEÁNIE

Žraloci preferují polohu na boku. Dva samci uchopí zuby samici za ploutve a otočí ji. Samec pak, podle toho na kterém boku leží použije pravý nebo levý penis.

Pro klokany je charakteristické, že jejich mláďata se rodí nedonošená a dozrávají ve vaku, kde se krmí mlékem. Klokanice může zabřeznout znova, ale dokud není ve vaku místo, vývoj zárodku v děloze je zpomalen. Za déle trvajícího sucha se ve varlatech samců přestanou tvořit spermie.

nahoru EVROPA

Kohout je schopen páření každé 4 minuty.

Úsloví dupat jako zajíci k těmto milým zvířátkům opravdu sedí, zajíci opravdu kopulují často a rádi. Zajímavé je, že samička může zabřeznout ještě než porodí předchozí mláďata.

Veverka vyvíjí největší aktivitu v období páření, kdy samečci pořádají divoké honičky se samičkami v korunách stromů. Páry zadaných veverek spolu žijí nastálo a tyto honičky jsou často i bojem proti vetřelkyním, které se snaží vztah nabourat.

Dobu vhodnou k páření u kobyly zjišťuje kůň pečlivým očicháváním její moči. Když pozná správný okamžik, zezadu na ni vyskočí, zakousne se jí do zátylku a kopuluje. Po "milování" se pár spolu pase.© Bílý Medvěd Public Relations