Pavel a Monika

Pouze lékař může předepsat lék na urychlení a zkvalitnění erekce – jedině lékař může pomoci Pavlovi a Monice

Monika využila situace, kdy byl Pavel na služební cestě, a večer zasedla k internetu. Pročetla všechny diskuse, kde se mluvilo o selhání partnera při pohlavním styku, a měla pocit, jako by některé příspěvky psala sama. Dokonce za Pavla vyplnila i dotazník. Dostalo se jí rady, že má navštívit lékaře, protože by se mohlo jednat o určitý stupeň erektilní dysfunkce. Na dalších stránkách se dozvěděla, že erektilní dysfunkcí trpí každý druhý muž po pětatřicátém roce věku, ale že ji lze téměř vždy vyléčit. Co jí to ale bylo platné. Věděla, že Pavla k lékaři nedostane.

Soužití Moniky a Pavla se ocitlo v krizi. V poslední době trávil Pavel spoustu času v práci a Monice se zdálo, že se jí vyhýbá. Vyhýbal se hlavně milování s ní. Když si šla Monika lehnout jako první, měl ještě důležitou práci nebo byl v televizi zajímavý film. Když náhodou potřebovala večer žehlit, dal si záležet, aby šel ihned do postele a co nejdříve usnul. Když byli na poslední dovolené na horách, byl unavený z lyžování, u rodičů mu vadil nedostatek soukromí.

Důvodem vzájemného odcizení nebyla nevěra. Jejich milování v poslední době za moc nestálo, protože Pavel opakovaně nebyl schopen dosáhnout erekce. Každý pokus o soulož tak končil neúspěchem a trapným tichem. Pavel byl podrážděný a Monika zklamaná. Nevěděla, zda je lepší v této chvíli mlčet a dělat, že se nic neděje, nebo začít rozebírat příčiny nezdaru. Nad společnou ložnicí se vznášel strašák erektilní dysfunkce.

Monika se dokonce pokoušela problém vyřešit za Pavla. Nejdříve to zkusila s erotickou noční košilkou, svíčkou a romantickou hudbou. Plánovaná noc v provoněném pokoji ale skončila fiaskem. Pavel se rozkašlal a prohlásil, že se dusí, protože je alergický na olej, který nalila do aromalampy. Monika také oběma objednala potravinový doplněk, který sliboval kvalitní sex, ale bylo to k ničemu. Monika byla zoufalá. Ještě nikdy takové problémy neměli.

Jakmile narazili na téma erektilní dysfunkce, Pavel reagoval vztekle: "Jsem prostě ve stresu, pochop to," odbyl Moniku, když se snažila naznačit, že něco není v pořádku. "Jít k doktorovi? Co mu asi budu povídat? Že mi nestojí?" utrhl se na ni při posledním pokusu o rozhovor. "Nezapomeň, že žijeme na malém městě. Až půjdu do lékárny s receptem, budou to vědět všichni." Tehdy Monika poznala, že se u Pavla něco změnilo. I on už pravděpodobně někde sbíral informace a zřejmě i odvahu oslovit lékaře.

Jak příběh skončil? Doufejme, že šťastně. Tedy pokud Pavel udělal to důležité rozhodnutí a vyhledal svého praktického lékaře, který ho pravděpodobně poslal do ordinace specialisty. Ať už je příčina Pavlovy erektilní dysfunkce jakákoli, pomoci mu může jen lékař. Ten má k dispozici celou paletu různých typů léčby od psychoterapie, změny životního stylu až k medikamentózní terapii. Jen moderními a účinnými léky lze ovlivnit rychlost nástupu erekce a její kvalitu.
© Bílý Medvěd Public Relations